Perfora

Odber noviniek

Chcete mať prehľad o najnovších trendoch, radách pre prácu s perforovanými materiálmi a o tom, čo skvelého chystáme pre naších zákazníkov?

Buďte informovaný ako prvý a nechajte si posielať informácie na Váš email.

Späť na zoznam článkov

AZ TOWER – nebeský mrakodrap v Česku

Aj vďaka nám objavíte malý kúsok neba.

Ekologická, moderná, nadčasová a ekonomicky úsporná. Presne to sú pojmy, ktoré sa najčastejšie skloňujú so stavbou AZ TOWER v Brne. Ide o najvyššiu budovu, akú v Českej Republike nájdete. Úctihodných 111 metrov ju robí skutočne neprehliadnuteľnou.

Pýtate sa, na čo tento „velikán“ slúži? Zastrešuje rezidenčné, kancelárske i obchodné priestory. Tie ktoré tu nájdete sú jediné svojho druhu. Celý systém stavby je totiž prepracovaný do najmenších detailov. Ako hovoria samotní tvorcovia: „V apartmánoch situovaných na najvyšších poschodiach, nájdete ukrytý malý kúsok neba.“ 

AZ TOWER sa sa stala neodmysliteľnou súčasťou  brnenskej panorámy nielen kvôli svojej rekordnej výške. Pozornosť okolia priťahuje celkový vizuál exteriéru. Práve  to bolo cieľom architektov Aleša Buriana a Gustava Křivinka. Bielooranžový mrakodrap upúta na prvý pohľad. Zvláštne dvojité zalomenie jedného z dvoch kvádrov tvoriacich hmotu budovy, je naozaj veľmi atypické.

Samotnú fasádu tvorí kombinácia glazovaných keramických dlaždíc a ťahokovu. Pri výbere materiálov, kládli architekti dôraz najmä na to, aby boli šetrné k životnému prostrediu. Ide totiž o projekt, pri ktorom ekológia zohrávala významnú úlohu. 

A keďže ťahokov možno definovať ako materiál s dlhodobou životnosťou, nenáročnosťou, vysokou odolnosťou a zároveň funkčnosťou, voľba realizátorov projektu bola jasná. Po porade s tímom našich odborníkov siahli zadávatelia po ťahokove s kosoštvorcovým okom MR  115 x 51 x 20 x 2 mm. Pre celistvý, architektonický detail bola ako materiál zvolená oceľ, následne žiarovo zinkovaná.

AZ TOWER sa stala dominantou brnenského Manhattanu. Je elegantná, luxusná a naozaj výnimočná. Presne taká, akú ju architekti chceli. Navyše na jej vrchu nájdete vyhliadkovú plošinu, kde sa vraj problémy pozemského charakteru strácajú. Predsa len vo výške 111 metrov nad zemou je skutočne ľahšie ten malý kúsok neba nájsť. A nám bolo cťou, že sme k tomu mohli dopomôcť.