Perfora

Odber noviniek

Chcete mať prehľad o najnovších trendoch, radách pre prácu s perforovanými materiálmi a o tom, čo skvelého chystáme pre naších zákazníkov?

Buďte informovaný ako prvý a nechajte si posielať informácie na Váš email.

Späť na zoznam článkov

Ozdobné prvky ťahokovu: Jedinečný parkovací dom

V dnešnej dobe ponúka ťahokov vďaka rôznym typom spracovania neuveriteľné možnosti využitia pri návrhoch moderných exteriérov i interiérov.

Ide totiž skutočne o multifunkčný materiál. A naša participácia pri realizácii parkovacieho domu v komplexe REDING TOWER 2 je toho jasným dôkazom. 

Deväťpodlažný administratívny komplex REDING TOWER 2 v bratislavskej Rači získal vďaka svojmu architektonicko – urbanistickému riešeniu významné ocenenie CE. ZA. AR v kategórii Občianske a priemyselné budovy.

Autori projektu Ing. Arch. Peter Vitka a Ing. Arch. Kornel Kobák, však vyzdvihujú najmä perfektné funkčno – prevádzkové a technické parametre samotnej stavby. Tie zohrávali už pri prvotných náčrtoch významnú úlohu. Komplex totiž spĺňa najprísnejšie technické parametre, aké sa na Slovensku používajú pri stavbách administratívnych priestorov. 

Pri projektovaní bolo základom nadviazať už na existujúci objekt Reding Tower. Zároveň za nesmierne dôležité považovali zapojiť prírodné danosti lokality, do celkového priestorového riešenia novej zástavby. 

V našej réžii bolo v prípade REDING TOWER 2 dodávanie materiálu na štvorpodlažný parkovací dom. Ten je od administratívnej budovy dilatačne oddelený. Požiadavka zo strany zadávateľa bola jasná. Parkovací dom musí napriek dilatácii pôsobiť, že je neodmysliteľnou súčasťou budovy. Nesmie narúšať celkový vizuálny efekt, ale má vytvoriť z komplexu jednotný celok.  

Tím našich odborníkov  považoval za najvhodnejší materiál pre túto fasádu hliníkový ťahokov s kosoštvorcovým okom MR 90 x 35 x 13 x 2 mm. Ten sme klientovi odporučili skombinovať s hliníkovým ťahokovom so šesťhrannými otvormi ME  47 x 18 x 8 X 2 mm. Nakoľko je administratívna časť komplexu prevažne tvorená sklenenými tabuľami, išlo o jasnú voľbu. Práve touto kombináciou sa dá vytvoriť zaujímavý, pútavý avšak nenásilný kontrast. 

Ťahokov splnil svoju úlohu skutočne na jednotku. Perfektne dotvoril dispozičné riešenie stavby, navyše celému komplexu dodáva akúsi vzdušnosť. Jeho trvácnosť a bezúdržbovosť je tiež veľkým benefitom.

Myslíme, že práve minimalizmus, dobrá poloha, jedinečný prírodný kontext Karpát, vyváženosť technických a estetických parametrov, robia z tejto stavby atraktívne architektonické dielo.