Perfora

Odber noviniek

Chcete mať prehľad o najnovších trendoch, radách pre prácu s perforovanými materiálmi a o tom, čo skvelého chystáme pre naších zákazníkov?

Buďte informovaný ako prvý a nechajte si posielať informácie na Váš email.

Späť na zoznam článkov

Neobyčajný dizajn zimného štadióna ONDREJA NEPELU

Ťahokov ako dekoratívny prvok v exteriéri

História zimného štadióna ONDREJA NEPELU v Bratislave  sa začala písať v roku 1940. Je najstaršou hokejovou halou na Slovensku. A nakoľko sa zub času počas posledných desaťročí na stavbe výrazne podpísal, bola potrebná kompletná prestavba. A my sme pri nej nemohli chýbať. 

Samotná rekonštrukcia vychádzala z pôvodnej stavby. Čas a peniaze, však boli hlavnými limitmi pre tím architektov pod taktovkou Ing. Arch. Dušana Fischera. Celú prestavbu bolo potrebné stihnúť od začiatku zadania po ukončenie realizácie za dva a pol roka. No a to je pri projekte takéhoto charakteru naozaj krkolomný termín. 

Čo sa týka exteriéru predstava architektov bola jasná. Chceli vytvoriť moderný, jedinečný, atypický dizajn, ktorý na prvý pohľad zaujme a zároveň pri pohľade naň bude človeku okamžite jasné, na čo objekt slúži.

Celú fasádu tvorí skladba sklenených plôch a ocele. Dosiahnuť vzhľad ľadovej kocky sa práve týmito prvkami podarilo naozaj dokonale. Nás architekti oslovili s tým, že potrebujú osobitý materiál, ktorý nenásilným spôsobom dotvorí už zaujímavý exteriér a upúta pozornosť okolia.  

Keďže hlavné materiálové hmoty boli jednoznačne zadefinované, odporučili sme architektom použiť na fasádu zimného štadióna ONDREJA NEPELU hliníkový ťahokov s kosoštvorcovým okom MR 125 x 52 x 24 x 2 mm.

V tomto prípade bolo prioritou dodať na stavbu unikátny, dekoratívny, vysoko odolný, pevný a bezúdržbový  prvok. Veľkou výhodou je, že takýto spôsob opláštenia funguje ako prevetrávaná fasáda. No i jeho sekundárny efekt rozhodne stojí za zmienku. Ťahokov slúži aj ako protihluková a slnečná ochrana budovy.

Musíme uznať, že zhmotnenie fenoménu ľadovej kocky sa architektom podarilo dostať do fasády absolútne perfektne. Navyše kombináciou skla, ocele a ťahokovu,  skutočne vytvoríte neobyčajný dizajn. Dnes sa môžeme pochváliť, že sme svojou troškou prispeli k vytvoreniu najmodernejšej hokejovej haly na Slovensku.