Perfora

Odber noviniek

Chcete mať prehľad o najnovších trendoch, radách pre prácu s perforovanými materiálmi a o tom, čo skvelého chystáme pre naších zákazníkov?

Buďte informovaný ako prvý a nechajte si posielať informácie na Váš email.

Späť na zoznam článkov

Dokonalá symbióza kubizmu, moderny a industriálnych detailov

O tom, že naša spoločnosť PERFORA vie vo výraznej miere pomôcť aj pri realizácii rezidenčných objektov, nemusíte pochybovať.

Áno, naše materiály sa dajú využiť aj pri výstavbe rodinných domov, či už ide o prvky, ktoré zastávajú funkčnú alebo estetickú úlohu.


V prípade 3 - podlažnej vily na Bôriku, ide o spájanie oboch týchto elementov.
Celo - betónová stavba z pohľadových zvislých železobetónových stien, priečok a stropov získala dokonca ocenenie CE ZA AR. Samotná stavba v sebe nesie veľké množstvo špecifických architektonických prvkov a zaujímavých detailov.


Či už ide o atypický železobetónový prístrešok, presklennú predsadenú stĺpikovo-priečkovú fasádu, betónové schodisko vysunuté mimo samotnú dispozíciu objektu v elipsoidnom tvare až po jedinečnú účelovú fasádu z ťahokovu tvoriacu filter medzi ulicou a interiérom.
Práve tento prvok dodáva celému objektu prvky urbanizmu. Nejde však len o estetickú záležitosť, ale aj plne funkčnú. Eliminuje hluk a dotvára pocit väčšieho súkromia. Bol na neho použitý ťahokov s kosoštvorcovými otvormi  MR 43 x 13 x 3 x 3 s dôrazom na nízku hmotnosť a veľkú otvorenú plochu. Farebné spektrum bolo cielene zvolené tak, aby vznikol jednotný, čistý, vzdušný celok s vlastným espritom.

 

Celkovo vila tvorí dokonalú symbiózu kubizmu, moderny 21. storočia a industrialistických detailov, ktoré opäť hlásia vrámci dizajnu samotných stavieb veľký comeback. Je skvele zasadená do prirodzeného prostredia, čo jej dodáva už na prvý pohľad punc výnimočnosti.


Aj toto je jasným dôkazom, že pokiaľ to dispozícia umožňuje, dokážete aj surové industriálne materiály ako je ťahokov využiť skutočne na rôzne účely. Variabilita je v tomto smere nekonečná a my nemáme problém uspokojiť nároky aj tých najnáročnejších. A Vila Bôrik je toho jasným dôkazom!