Perfora

Odber noviniek

Chcete mať prehľad o najnovších trendoch, radách pre prácu s perforovanými materiálmi a o tom, čo skvelého chystáme pre naších zákazníkov?

Buďte informovaný ako prvý a nechajte si posielať informácie na Váš email.

Späť na zoznam článkov

Dekoratívne vzory dierovania plechov

Architekti na neho nedajú dopustiť. Nevedia si vynachváliť jeho flexibilitu, pevnosť, odolnosť, cenovú dostupnosť a dokonalý vizuálny efekt. Reč je o dierovanom plechu.

Tento prvok sa stáva neodmysliteľnou súčasťou moderných, nadčasových stavieb. V architektúre sa často  používa na výplne zábradlia, oplotenia, kryty, schodiská, mriežky, podhľady, fasády a exteriérový a interiérový dizajn budov, avšak možnosti jeho využitia sú oveľa širšie.

Hoci dierovaný plech vnímame primárne ako industriálny a konštrukčný materiál, môže byť zároveň aj veľmi atraktívny dekoratívný prvok.

Ak ste si mysleli, že pri výbere vzorov dierovania, budete príliš limitovaný, mýlite sa. Spojením odborných znalostí v oblasti dierovania, rezania a architekturálneho kreatívneho vývoja sa zrodila totiž skutočne široká škála dekoratívnych vzorov dierovania.

 

Široká škála dekoratívnych vzorov s možnosťou voľnej plochy od 5 až do viac ako 50 %  podporuje transparentnosť a nepriehľadnosť. Formáty, kresby, tvary perforácií  a vizuálne algoritmy prichádzajú s horizontálnou osvetlenosťou, vertikalitou a efektov svetla a tieňa.

Hra svetla pracuje s vizuálnymi efektami, poskytuje pohyb na vašej fasáde a mení sa počas celého dňa. Hra s priehľadnosťou   uvoľňuje svetelné toky, ktoré sú viditeľné z vonkajšej strany a naopak.

Nádherný dizajn, jedičné vzory, ale aj svetlné efekty ktoré tieto vzory umožňujú vám
dávajú možnosť vytvoriť skutočne jedinečný projekt. Fasády, slnolamy, zábradlia, pergoly, ale aj iné dizajnové prvky môžete urobiť výnimočné vďaka dierovaným plechom s dekoratívnym typom dierovania.

 V prípade, ak chcete zefektívniť váš projekt a zároveň zachovať účinok perfektného vizuálneho efektu, nájdete v našej ponuke skryté upevňovacie systémy. Tieto formy dierovania sú k dispozícii z ocele, pozinkovanej či nehrdzavejúcej ocele a hliníka. Môžu byť ošetrené povrchovou úpravou, práškovou farbou.

V neposlednom rade, treba zdôrazniť výhody dierovaných plechov s dekoratívnym dierovaním. Jedná sa o nízku  hmotnosť, odolnosť, široká škála vzorov, transparentnosť a moderný dizajn. Navyše ide o ekologický a recyklovateľný materiál.