Perfora

Odber noviniek

Chcete mať prehľad o najnovších trendoch, radách pre prácu s perforovanými materiálmi a o tom, čo skvelého chystáme pre naších zákazníkov?

Buďte informovaný ako prvý a nechajte si posielať informácie na Váš email.

Späť na zoznam článkov

CYKLOMOST SLOBODY: Pokrokové výplne zábradlí

Architektúra odráža kvalitu života. Práve preto sa snažíme myšlienky developerov a dizajnérov realizovať presne podľa ich predstáv. Naše produkty využívajú najmä pri stvárnení fasád, rôznych špecifických prvkov v exteriéroch, ale aj interiéroch. Niekedy je dôležité nájsť v rámci riešení zlatú strednú cestu, no vždy sa snažíme dohodnúť na kompromise, s ktorým sú napokon spokojné všetky zúčastnené strany.

Rovnako to bolo aj pri našej participácii na obnove cyklomosta medzi bratislavskou mestskou časťou Devínska Nová Ves a rakúskou obcou Schlosshof. Most je postavený namieste, kde za čias Márie Terézie stával jeho predchodca.


 
V prípade CYKLOMOSTU SLOBODY išlo o medzinárodne dlhodobo očakávanú stavbu, ktorá bola pod veľkým drobnohľadom celej verejnosti a napokon získala najprestížnejšiu slovenskú architektonickú cenu CE. ZA. AR.. Požiadavky na jeho konštrukciu boli skutočne náročné. 
 
Technologické riešenie premostenia, subtílna oceľová konštrukcia, navyše s veľkým rozponom nad riekou boli výzvou pre všetkých. 
 
Z celkovej dĺžky lávky 955 metrov tvorí oceľová mostná konštrukcia až 525 metrov. Preto bolo kľúčovým zvoliť na výplň zábradlia absolútne spoľahlivý a pohľadovo zaujímavý materiál. Tím našich odborníkov odporučil architektom použitie ťahokovu s kosoštvorcovým okom MR 90 x 31,5 x 4 x 3mm. Pridanou hodnotou takejto výplne zábradlia je kompaktnosť, pevnosť, vzdušnosť a tým pádom aj bezpečnosť a moderný dizajn. 


 
V tomto prípade zohrávala zásadnú úlohu aj jeho farebná úprava, keďže sa stavba realizovala v chránenom území. 
 
Striedma farebnosť kombinácie neutrálnej bielej, sivej a sýtej zelenej, na ktorej trvali rakúski ochranári, však perfektne zapadla do koloritu krajiny. Na druhej strane  je dostatočne výrazná, aby upútala pozornosť. Ako sa hovorí, tu sa naozaj podarilo trafiť do čierneho. 


 
Aj vďaka nám boli splnené náročné podmienky a podarilo sa vytvoriť moderné, funkčné, inovatívne, a efektívne architektonické riešenie tejto stavby. 


Dnes je CYKLOMOST SLOBODY miestom, ktoré spája nielen brehy dvoch krajín, ale aj ľudí. Sme radi, že sa nám daríspolupodieľať sa na projektov, pri ktorých realizátori kladú dôraz na koncepčnú stránku, zohľadňujú trvalú udržateľnosť architektúry a je pre nich dôležitý aj sociálny aspekt.