Perfora

Odber noviniek

Chcete mať prehľad o najnovších trendoch, radách pre prácu s perforovanými materiálmi a o tom, čo skvelého chystáme pre naších zákazníkov?

Buďte informovaný ako prvý a nechajte si posielať informácie na Váš email.

Späť na zoznam článkov

Bývanie budúcnosti: Dierovaný plech – ohľaduplný k prostrediu

Veríme, že naša práca je naším poslaním. A tohto hesla sa snažíme držať do bodky. Inak tomu nebolo ani pri našej spolupráci na unikátnom projekte prvého pasívneho bytového domu na Slovensku – ZELENÉHO ÁTRIA v Trnave.

To že ku každej zákazke pristupujeme s veľkou dávkou profesionality, flexibility a odhodlania, berieme ako samozrejmosť. Avšak v prípade tejto stavby sme si boli plne vedomí toho, že jej realizácia má aj širší spoločenský aspekt.

Idea ekologickej architektúry totiž už dávno nie je vnímaná ako prejav módnej vlny. Správne a efektívne navrhnutá „zelená“ stavba nielenže chráni životné prostredie, ale zároveň šetrí náklady jej užívateľom. 

Bytový dom ZELENÉ ÁTRIUM je postavený na mieste schátralej budovy polygrafických závodov zo 70 rokov. Z pôvodnej stavby sa zrecyklovalo viac ako 90% materiálu. A tak dôraz na trvanlivosť a nenáročnosť pri údržbe, ktorá zároveň prispieva k zníženiu záťaže životného prostredia bola pri výbere nových materiálov pre Ing. Arch. Miroslava Marka prvoradou.

Práve preto sa rozhodol siahnuť po našich produktoch. Výplň zábradlia na balkónoch a lodžiách tvorí dierovaný plech s kruhovými otvormi Rv 20 – 28. Ide o materiál, ktorý je charakteristický nielen svojou odolnosťou, funkčnosťou, bezpečnosťou, ale najmä dlhodobou životnosťou a nenáročnosťou. No a tieto vlastnosti sú pri ekologických stavbách kľúčové. Jednoduchý, konzervatívny, architektonický detail sa podarilo docieliť pozinkovaním a bielou farbou.

Práve kombinácia teplého dreva, drsného plechu, krehkého skla a zelene vytvára vyvážený a neutrálny dizajn, ktorý je základným poznávacím znamením trvalo udržateľných stavieb.

 

Výstavba tohto bytového domu nie je len miľníkom v zelenej architektúre, ale najmä symbolom bývania budúcnosti. A my sme radi, že sme sa na jeho realizácii mohli podieľať.