Perfora

Odber noviniek

Chcete mať prehľad o najnovších trendoch, radách pre prácu s perforovanými materiálmi a o tom, čo skvelého chystáme pre naších zákazníkov?

Buďte informovaný ako prvý a nechajte si posielať informácie na Váš email.

Späť na zoznam článkov

Bory Mall – Kreatívne riešenia pre pozoruhodnú stavbu

Aj dnešní architekti túžia navrhnúť niečo výnimočné. A na svet sa z iného uhla pohľadu ako bežný človek pozerá aj taliansky architekt Massimilian Fuksas. Autor projektu Bory Mall v Bratislave.

Lokalita medzi Devínskou Novou Vsou a Lamačom, v ktorej malo moderné obchodno - zábavné centrum vzniknúť, bola vhodná aj na atypické a inovatívne riešenia. Massimilian ako uznávaný dizajnér a architekt mal v tomto smere od začiatku jasno. 

Už pri prvých náčrtoch vedel, že chce vytvoriť niečo, čo na Slovensku nenájdete. Stavbu, ktorá svojím vizuálom vyráža dych, no zároveň sa do nej zaľúbite na prvý pohľad. 

Bolo mu jasné, že exteriér musí mať príťažlivý vzhľad, ktorý zaujme pozornosť okolia.  Veď samotné nákupné centrum sa rozprestiera na troch podlažiach a zaberá plochu 54 000 metrov štvorcových. A to je skutočne úctyhodné číslo. Na pohľadovej fasáde si architekt nechal naozaj záležať.  Skladá sa z dizajnových fasádnych obkladov, ktoré skombinoval so sklom. 

Unikátom centra sú výnimočné architektonické prvky a zelené plochy v interiéri aj exteriéri. A keďže celá stavba bola pod drobnohľadom médií, bolo jasné, že záležať si treba dať aj na najmenších, na prvý pohľad nepatrných detailoch. A keďže vieme, že detaily tvoria celok, priložili sme aj v tomto prípade ruku k dielu.

Investor nás oslovil v súvislosti s prekrytím klimatizácií v interiéri a oplotením exteriéru. Nakoľko celý interiér je riešený v minimalistickom duchu, bolo nám jasné, že k nemu treba doladiť adekvátny materiál. V tomto prípade sme odporučili použiť hliníkový ťahokov s kosoštvorcovým okom MR 115 x 52 x 24 x1,5 mm. Čo sa týka farebnosti opäť sme sa snažili zachovať čistú líniu a jednoduchosť, ktorá sa celým nákupným centrom nesie.  Oplotenie exteriéru malo byť už len dokonalou bodkou, aby celé centrum pôsobilo jednotne, luxusne a elegantne zároveň. A na toto bol ako stvorený hliníkový ťahokov s kosoštvorcovým okom MR 115 x 50 x 20 x 1,5 mm


Musíme konštatovať, že sa naozaj podarilo vytvoriť moderné obchodno – zábavné centrum, rodinného typu. Také, ktoré je na Slovensku malým architektonickým unikátom.

V budúcnosti sa má Bory Mall stať centrom novovzniknutej mestskej časti. Ambíciou je rozšíriť mesto smerom na severozápad. Ide o prvý developerský plán takéhoto rozsahu u nás.  A my sme vďační, že môžeme byť súčasťou takýchto originálnych projektov.