Perfora

Odber noviniek

Chcete mať prehľad o najnovších trendoch, radách pre prácu s perforovanými materiálmi a o tom, čo skvelého chystáme pre naších zákazníkov?

Buďte informovaný ako prvý a nechajte si posielať informácie na Váš email.

Späť na zoznam článkov

Architektúra 21. storočia: Unikátny moderný ťahokov

Sme pyšní na to, že kvalitu a výnimočnosť našich materiálov dokážu klienti skutočne oceniť. Práve vďaka tomu sa stáva akýmsi pravidlom, že máme to šťastie dodávať naše produkty na jedinečné architektonické stavby.

Pri realizácii projektu SHOPPING CENTRA CENTRAL si Ing. Arch. Ivan Kubík so svojim tímom uvedomovali, že potrebujú vytvoriť ucelený komplex viacerých budov, vytvárajúcich pracovnú a relaxačnú oázu. Na jednom mieste totiž nájdete nákupné a medicínske centrum, kancelárie, hotel a parkovanie. Navyše základom bolo aby multifunkčný komplex dokonale zapadol do celkovej infraštruktúry centra mesta.

To že sa na stavbe budú nachádzať zelené strechy bolo architektom jasné od začiatku. Investor chcel projekt, ktorý bude nielen dizajnovo unikátny, ale zároveň aj ekologický. A práve preto kládol tím architektov vysoký dôraz na výber použitých materiálov na samotnej fasáde.

A nemohli zvoliť lepšie. Použili kombináciu skla, hliníku, nereze, metalických obkladov a dreva. Tieto súdobé materiály dodali SHOPPING CENTRU CENTRAL naozaj punc výnimočnosti a luxusu. 

Pri výbere fasádnych prvkov sa však chceli architekti poradiť. Išlo im o to, aby nepôsobili rušivo, ale naopak dokonale korešpondovali s celkovou kompozíciou stavby. Po konzultácii s našimi odborníkmi sa rozhodli použiť eloxovaný hliníkový ťahokov s kosoštvorcovým okom MR 200 x 72 x 24 x 3 mm.

Monochromatická farebnosť od striebornej cez sivú až po čiernu necháva priestor vyniknúť tovaru, čo je v prípade nákupného centra prioritou. Navyše kontrast hliníkového ťahokovu so zeleňou vyznieva perfektne. 

No a pridanou hodnotou ťahokovu je v tomto prípade určite jeho nenáročnosť na údržbu, životnosť a cenová dostupnosť. To je pri stavbách tohto typu rovnako dôležité ako samotný vizuálny efekt.

Myslíme, že aj vďaka nám sa podarilo vytvoriť z SHOPPING CENTRA CENTRAL prvotriedny, moderný komplex 21. storočia. Veríme, že odborníci v oblasti stavebníctva s nami asi budú len súhlasiť. Veď v roku 2013 bol SHOPPING CENTRUM CENTRAL vyhlásený za najlepšiu stavbu roka.