Perfora

Odber noviniek

Chcete mať prehľad o najnovších trendoch, radách pre prácu s perforovanými materiálmi a o tom, čo skvelého chystáme pre naších zákazníkov?

Buďte informovaný ako prvý a nechajte si posielať informácie na Váš email.

Späť na zoznam článkov

Aj fasáda parkovacieho domu môže byť výnimočná

O detailoch sa v architektúre hovorí často. Sú totiž alfou a omegou dokonalého stavebného konceptu. A naši klienti si práve na detaily potrpia.

Pri rozširovaní OD IKEA v Bratislave o nový parkovací dom, nás klient oslovil s požiadavkou vytvoriť opláštenie fasády z materiálu, ktorý bude, praktický, ľahko udržateľný, bude spĺňať bezpečnostné parametre a zároveň  splní dizajnové predstavy projektantov a investora. A presne tieto kritériá naše materiály vystihujú.Parkovací dom OD IKEA má jedno podzemné a štyri nadzemné podlažia. Nosnú časť tvorí železo-betónová prefabrikovaná konštrukcia. 

Na jeho opláštenie sme klientovi odporučili použiť ťahokov s kosoštvorcovým okom MR 303 x 115 x 40 x 2 mm. Celkový vizuál parkovacieho domu sa nesie v čistom minimalistickom duchu s dôrazom na detail a dokonale dokresľuje mozaiku OD IKEA.  Čo sa týka farebnosti, voľba bola v tomto prípade hneď od začiatku jasná. Hliníkový ťahokov v rámoch je farebne upravený na modro, nakoľko  prioritou bolo dostať korporátne farby OD IKEA aj na parkovací dom. Veľkou výhodou takéhoto opláštenia je vysoká odolnosť, bezpečnosť a bezúdržbovosť. Odvetrávaná fasáda navyše tlmí teplotné rozdiely. 

Parkovací dom skvele zapadol k celkovému konceptu OD IKEA. V tomto prípade ide o jasný dôkaz toho, že iba perfektné detaily vytvárajú dokonalý celok.